TERAPIA TRUDNOŚCI W NAWIĄZYWANIU RELACJI

Człowiek to istota społeczna, która do prawidłowego rozwoju psychicznego potrzebuje innych ludzi. Badania pokazują, że już niemowlęta pragną bliskiego kontaktu z rodzicami i potrafią o niego zabiegać. A pozostawione bez niego stają się apatyczne i wycofane w kontakcie. Każdy z nas czuję się lepiej, gdy ma grono przyjaciół, znajomych i bliskich. Szczególnie takich, na których może polegać i z którymi może spędzać czas. Nie wszyscy mają tyle szczęścia. Dla niektórych budowanie relacji z innymi jest bardzo trudne. Tym trudniejsze wydaje się być dla dzieci i młodzieży. Terapia trudności w nawiązywaniu relacji wprowadzona odpowiednio wcześniej może zaradzić wielu problemom i zaprocentować w przyszłości.

Terapia trudności w nawiązywaniu relacji - dlaczego jest potrzebna?

Problemy natury psychologicznej takie jak: depresja, niska samoocena i niskie poczucie własnej wartości, nieśmiałość, nerwice i fobie sprawiają , że dzieci wycofują się z życia w grupie i częściej spędzają czas w domu w samotności. Dzieci często nie mają kolegów i koleżanek, przerwy w szkole spędzają same. Nierzadko czują się też odrzucone i cierpią w samotności. Nie musi tak być.

Dzięki współpracy z psychologiem na spotkaniach podczas terapii trudności w nawiązywaniu relacji dziecko może nauczyć się przede wszystkim, jak rozpoczynać rozmowę. A także,  jak pokonać swoje lęki i nieśmiałość w kontaktach z rówieśnikami. Budowanie poczucia własnej wartości, praca z depresja czy fobiami, może skutecznie wpłynąć na poprawę relacji między dzieckiem a innymi. Choć terapia wymaga czasu, efekty są wymierne i satysfakcjonujące.

Jeśli potrzebujesz konsultacji w tym zakresie, skontaktuj się ze mną – orozmawiamy.

Ofertę terapii dla dorosłych, w tym terapii indywidualnej, dla par oraz rodzinną znajdziesz na stronie: