KONSULTACJE ON-LINE

Konsultacje online z psychologiem. Kto może skorzystać?

Zmiany jakie dzieję się na naszych oczach sprawiły, że dostęp do specjalisty-psychologa, stał się trudniejszy. Jednak dzięki spotkaniom przez internet prawie nic nas nie ogranicza. Ponieważ nie do końca wiadomo jak długo sytuacja z pandemią potrwa zachęcam do takiego rodzaju spotkań. Konsultacje online to na razie jedna z niewielu możliwości zasięgnięcia wsparcia specjalisty.

Konsultacje online z psychologiem. Kto może skorzystać?

Przede wszystkim do rodziców, którzy maja różnego rodzaju kłopoty wychowawcze z dziećmi. Od przedszkolaków do młodzieży. Ta forma pracy sprzyja omawianiu zagadnień wychowawczych i pozwala na prace z problemem. Nie wszystkie zgłaszane tematy wymagają terapii. Czasami wystarczy kilka spotkań. Mogą one być pomocne w zrozumieniu problemu i w poszukiwaniu dobrych rozwiązań. Niekiedy rozmowa daje szersze obraz sytuacji i potrzebę dalszych konsultacji np. z psychiatrą, terapeutą integracji sensorycznej, logopedą czy neurologiem.
 
Jako kontynuacja podjętej już wcześniej terapii. Podczas pracy czy to z dorosłym czy z młodzieżą ważna jest stałość spotkań. Przerwanie terapii może prowadzić do pogorszenia się stanu psychicznego i emocjonalnego. Kontynuacja spotkań online pozwala również na unikniecie powrotu do trudnych myśli i zachowań takich jak np. myśli samobójcze czy samookaleczenia występujące podczas depresji. Niekiedy kontakt online może wydawać się trudny ale jest ważny a czasami konieczny. Umiejętne dobieranie metod do pracy z dzieckiem czy młodym dorosłym jest kluczem do dobrego spotkania. Jako psycholog korzystam w swojej pracy z wielu ćwiczeń ułatwiających kontakt tym osobom dla, których sama rozmowa jest kłopotliwa.

Dla kogo jeszcze?

Spotkania online dają również możliwość pracy w terapii rodzinnej. Z powodzeniem sprawdza się prowadzenie takich spotkań. Dla niektórych osób możliwość pozostania w domu daje większe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo łatwiej jest znaleźć czas na spotkania rodzinne.
 
Dodatkowo możliwość spotkań czy terapii online daje szansę skontaktowania się z psychologiem osób, które mieszkają w innym mieście czy małej miejscowości bez dostępu do specjalisty. Zachęcam wszystkich tych którzy myślą czy spotkania online z psychologiem mają sens do przekonania się, że ta forma pomocy może być dobra. Nie zastąpi ona oczywiście osobistego spotkania. Jednak jeśli z różnych względów jest ono nie możliwe nie warto przekładać go na przyszłość. Każdemu należy się pomoc tu i teraz…
 
Aby umówić się na spotkanie zapraszam do kontaktu.

Ofertę terapii dla dorosłych, w tym terapii indywidualnej, dla par oraz rodzinną znajdziesz na stronie: