TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH (TUS)

Trening Umiejętności Społecznych jest formą zajęć grupowych podczas, których dzieci i młodzież mogą nabywać umiejętności społeczno-emocjonalne. Skierowany jest nie tylko do dzieci z zaburzeniami ze spektrum Autyzmu, ale również do tych, które są nieśmiałe lub wycofane w relacjach rówieśniczych. Ponadto trening TUS przyniesie efekty u dzieci, które mają kłopoty z przestrzeganiem i rozumieniem reguł czy zasad. Albo tych, które nie do końca poprawnie rozpoznają i nazywają emocje swoje oraz innych.

Warto pamiętać, że wszystkie te trudność – choć z pozoru błahe – mogą wpływać na obniżoną samoocenę dziecka. Brak reakcji ze strony rodzica może z kolei doprowadzić do kłopotów z zachowaniem w szkole, ale również wywoływać napady złości i histerii.

Podczas zajęć z Treningu Umiejętności Społecznych, dzieci przy wsparciu psychologa mają szansę nauczyć się umiejętności tak potrzebnych w kontaktach z drugim człowiekiem. Mają przede wszystkim szansę w bezpiecznej przestrzeni oswoić swoją nieśmiałość, nauczyć się zasad i sposobów na wyrażanie emocji. Podczas spotkań psycholog proponuje różnego rodzaju zabawy i gry, inicjuje także rozmowy na tematy, które najlepiej pasują do grupy. Zdobyte w taki sposób umiejętności pozwolą dzieciom i młodzieży lepiej radzić sobie z trudnościami pojawiającymi się poza gabinetem.
 

Potrzebujesz wsparcia psychologa? Skontaktuj się ze mną! Porozmawiamy.

Ofertę terapii dla dorosłych, w tym terapii indywidualnej, dla par oraz rodzinną znajdziesz na stronie: