Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać ciekawe informacje dotyczące rozwoju i wychowania dzieci, wpisz swój e-mail

Rozwój dziecka

Rozwój umysłowy dziecka od 1 do 6 miesiąca życia

To, jaki świat stworzylismy dziecku, wpływa na jego rozwój społeczny, fizyczny i emocjonalny. Maluch pieszczony podczas zabiegów pielęgnacyjnych nawiąże z rodzicami bliższą więź. Reagowanie opiekunów na płacz dziecka pozwoli mu nabrać zaufania do świata. W tym okresie najważniejsza dla dziecka jest uwaga rodziców i czas jaki z nim spedzają.

Więcej...

Rozwój umysłowy między 7 a 12 miesiącem życia

Rozwój dziecka w tym okresie przynosi rodzicom wiele radości. Dzieci zaczynją same się przemieszczać, co daje im poczucie niezależności i swobody. Nadal jednak potrzebują ogromnego wsparcia i miłości swoich rodziców do prawidłowego rozwoju.

Więcej...

Rozwój społeczny. Pierwsze przyjaźnie

Badania pokazują, że dzieci którym brakuje przyjaciół, moga w późniekszym życiu mieć kłopoty w swerze emocjonalnej. Przyjaciej to ktos wiecej niż osoba, z którą można się bawić. Dzięki przyjaźni dzieci moga zdrowo rozwijać sie w swerze moralnej i emocjonalnej.

Więcej...

Lęki u dzieci. Jak sobie z nimi radzić.

Lęku nie da się wyeliminować z życia dzieci, można jedynie starać się aby było go jak najmniej. Każdy wiek ma swoje lęki. Jakie i jak pomóc dziecku mniej sie bać dowiesz się z tego artykułu.

Więcej...

Typowe lęki u dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

Krótki przegląd typowych dla dzieci lęków.

Więcej...