O MNIE

mgr Monika Skoczylas-Merczyńska psycholog dziecięcy Warszawa

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w oparciu o terapię systemową.

Ukończyłam studia z zakresu psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu psychologii poznawczej.

Praktyki i warsztatu psychoterapeuty uczyłam się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Posiadam 10 letnie doświadczenie w pracy z rodzinami i osobami dorosłymi. Prowadzę własny gabinet w Warszawie. Uczestniczę w licznych szkoleniach, spotkaniach psychologów oraz konferencjach naukowych, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Pracę swą poddaję stałej superwizji.

Czym się zajmuję?

W szczególności specjalizuję się w prowadzeniu terapii dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Prowadzę psychoterapię mającą na celu radzenie sobie z lękami, w tym z lękami szkolnymi, fobiami, trudnościami wychowawczymi i kłopotami w nauce. Spotkania mają charakter indywidualnej pracy z dzieckiem oraz z rodzicami.

Specjalizuję się także w pomocy rodzinom, w których zapadła decyzja o rozwodzie. Podczas spotkań rozmawiam z rodzicami jak przekazać wiadomość dzieciom i co zrobić, aby pomóc im w tej trudnej sytuacji. Rownież rodzice mogą liczyć na wskazówki odnośnie tego, jak poradzić sobie z nową rzeczywistością rodzinną. Podczas spotkań z dziećmi posiłkuję sie testami projekcyjnymi, które pomagają w zrozumieniu relacji rodzinnych i stosunków panujących w rodzinie.

W gabinecie prowadzę również konsultacje z rodzicami, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco wiecej na temat rozwoju swoich dzieci, otrzymać wsparcie, czy omówić konkretny problem. Pracuję również z rodzicami i małymi dziećmi(od 8 mca życia). Z dużym powodzeniem stosuję autorską metodę prowadzenia treningu snu u małych dzieci, które nie przesypiają całej nocy, same nie zasypiają, czy kilkakrotnie sie budzą.

Pełen zakres usług można znaleźć w zakładce oferta.