O MNIE

mgr Monika Skoczylas-Merczyńska psycholog dziecięcy psychoterapeuta - Warszawa

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w oparciu o terapię systemową.

Ukończyłam 5 letnie studia z zakresu psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu psychologii poznawczej. Jestem również certyfikowanym terapeutą Treningu Umiejętności Społecznych. 

Praktyki i warsztatu psychoterapeuty uczyłam się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, którego jestem członkiem. Jest ono akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Posiadam 15 letnie doświadczenie w pracy z rodzinami, dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Prowadzę własny gabinet w Warszawie. Uczestniczę w licznych szkoleniach, spotkaniach psychologów oraz konferencjach naukowych, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Pracę swą poddaję stałej superwizji.

Czym się zajmuję?

Od wielu lat specjalizuję się w prowadzeniu terapii zaburzeń depresyjnych, zachowań agresywnych i zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Prowadzona przeze mnie terapia pomaga dzieciom lepiej radzić sobie z lękami, w tym z lękami szkolnymi, fobiami, trudnościami wychowawczymi i kłopotami w nauce. Spotkania mają charakter indywidualnej pracy z dzieckiem i rodzicami. Ponadto prowadzę terapię wspomagającą rozwój dzieci z Aspergerem i Autyzmem. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi w przedszkolach i żłobkach. Przeprowadziłam wiele szkoleń dla kadry nauczycielskiej w placówkach integracyjnych.

W swojej pracy wykorzystuję nie tylko swoje doświadczenie i wiedzę ale również gry, książki, zabawy i materiały pomagające w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wierzę, że terapia może być dla dziecka ciekawa i inspirującą a nie nudna.

Od kilku lat prowadzę Treningi Umiejętności Społecznych dla różnych grup wiekowych. 

Specjalizuję się także w pomocy rodzinom, w których zapadła decyzja o rozwodzie. Podczas spotkań rozmawiam z rodzicami o tym  jak przekazać wiadomość dzieciom i co zrobić, aby pomóc im w tej trudnej sytuacji. Rownież rodzice mogą liczyć na wskazówki odnośnie tego, jak poradzić sobie z nową rzeczywistością rodzinną. Podczas spotkań z dziećmi posiłkuję się testami projekcyjnymi, które pomagają w zrozumieniu relacji rodzinnych i stosunków panujących w rodzinie.

Mój gabinet to przyjazne i kameralne miejsce. Zapewnia komfort podczas spotkań i ma charakter indywidualny. Spotkania i terapie prowadzę osobiście. Moi klienci mogą liczyć na współpracę z doświadczonym i otwartym psychologiem.

Prowadzę również konsultacje z rodzicami, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej na temat rozwoju swoich dzieci, otrzymać wsparcie, czy omówić konkretny problem. Pracuję również z rodzicami i małymi dziećmi(od 8 m-ca życia). Z dużym powodzeniem stosuję autorską metodę prowadzenia treningu snu u małych dzieci, które nie przesypiają całej nocy, same nie zasypiają, czy kilkakrotnie się budzą.

Pełen zakres usług można znaleźć w zakładce oferta.