Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać ciekawe informacje dotyczące rozwoju i wychowania dzieci, wpisz swój e-mail

Ciekawe artykuły

Pomóż swojemu dziecku dobrze spać

Artykuł poświęcony jest najczęstszym problemom ze snem, jakie mają małe dzieci. Przedstawione zostały w nim proste techniki, pomagające w nauce dobrych nawyków związanych z zasypianiem, snem i przesypianiem całej nocy.

Więcej...

Terapia systemowa- na czym polega?

Co to znaczy terapia systemowa i czym się różni od innych podejść terapeutycznych?

Więcej...

Co warto wiedzieć o śnie dziecka

Co się dzieje podcza snu? Jak długo dzieci śpią? Co to jest sen głęboki i płytki? Na te i inne pytania związane ze sen odpowiadam w tym artykule.

Więcej...

Czym się kierować przy wyborze przedszkola

Rozpoczęcie przez dziecko nauki w przedszkolu jest dla niego i rodziców dużym wydarzeniem. To do jakiej placówki poślemy naszego malucha ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Warto, poświęcić trochę czasu i zapoznać się z ofertą kilku przedszkoli i wybrać odpowiednią dla nas i naszego dziecka.

Więcej...

Przywitanie z przedszkolem.

Jak ułatwić sobie i dziecku rozstanie w przedszkolu? Czy mozna wypracować przyjazne dziecku schematy rozstań? Mniej łez i więcej radości-jak to zrobić?

Więcej...

Jak pomóc dziecku przygotować sie na spotkanie ze szkołą

Pozytywny start szkolny jest dla dziecka bardzo ważny i niekiedy dość trudny. To pierwszy poważny sprawdzian dla rodziców. To czy dziecko będzie umiało poradzić sobie w nowej rzeczywistości w dużej mierze zależy od tego jak zostało wychowane. Na co zatem należy zwrócić uwagę, aby zniwelować stres wynikający z nowej sytuacji?

Więcej...

Siedem lat, bunt, czy trudny okres?

Siedem lat to trudny okres dla dziecka. Jak pomóc dziecku przejść przez trudne chwile i jak lepiej zrozumieć zachowanie siedmiolatka.

Więcej...